خیزبلند شورای شهر وشهرداری آمل برای افزایش سرانه فرهنگی وهنری

شناسه خبر : 1000545

رییس شورای اسلامی شهرآمل گفت، که شورای دوره پنجم شهر آمل به دنبال افزایش سرانه فرهنگی وهنری در سطح شهر است و در تحقق این وعده خود به اهالی فرهنگ وهنرشهرستان، اهتمام جدی در ساخت فرهنگسرای شهرداری است.

به گزارش روابط عمومی سازمان فرهنگی، اجتماعی وورزشی شهرداری آمل، ” محمد محمدی ” در نخستین هم اندیشی انجمن های فرهنگی وهنری شهرستان آمل که به میزبانی سازمان فرهنگی، اجتماعی وورزشی شهرداری آمل برگزار شد، افزود: شورای اسلامی شهر آمل با حمایت همه اعضا، امسال برای اجرایی شدن فرهنگسرا حدود یک میلیارد تومان و برای سال آینده این اعتبار را افزایش خواهد حداقل چهار میلیارد تومان بودجه اختصاص خواهد داد تا هرچه سریعتر این مجموعه بزرگ و مورد نیاز جامعه فرهنگی وهنری شهرستان ساخته شود.

وی اضافه کرد، با فشارهای زیادی که برای زمین وساختمان فرهنگسرا وجود داشت، درنهایت توانستیم این مجوعه را به نام فرهنگسرا تحویل بگیرم ودرکنار این فرهنگسرا نیز پارک یک هکتار به نام پارک هنرمندان ساخته خواهد شد تا یک مجموعه در خور شان هنرمندان در کهن شهرآمل داشته باشیم.

رییس شورای اسلامی شهرآمل با بیان اینکه متاسفانه مشکلات مالی ناشی از کاهش ساخت وسازها و  وضعیت پایین درآمدی اکنون گریبانگیر بسیاری از شهرداری ها شده و حتی حقوق پرسنل نیز به سختی وبا تاخیر پرداخت می شود، گفت: با این وجود اعتقاد داریم که باید برنامه های فرهنگی وهنری برای حمایت از قشر فرهیخته هنرمندان شهرستان با قدرت برگزار شود و با همین روحیه در خدمت همه هنرمندان واداره فرهنگ وارشاد اسلامی شهرستان هستیم.

وی افزود : شورای اسلامی شهر سلیقه ای عمل نمی کند و هر زمان اگر بودجه ای در نظر گرفته شود همه را به یک چشم نگاه خواهد کرد، همه اعضای شورا همواره جزو حامیان فرهنگ و هنر هستند و کلیه مصوبات این حوزه با امضای هر ۹ عضو شورا به تصویب می رسد.

رییس شورای اسلامی شهرآمل همچنین از تشکیل شورای فرهنگی و هنری سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری استقبال کرد وگفت: با تشکیل این شوراحتما حتما از تخصص های اعضای آن در ساخت فرهنگسرا با حفظ استانداردهای لازم استفاده خواهیم کرد، چرا که این فرهنگسرا در آینده متعلق به آنها خواهد بود.

محمدی یادآورشد، که برای سال ۹۸ با همت سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری آمل اجرای دو جشنواره استانی را برای شروع کار و حمایت از جامعه فرهنگ وهنر برگزارخواهیم کرد.

** روند کاری سازمان فرهنگی وورزشی شهرداری خوب بوده واکنون درمسیرتکامل است

قاسم رسولی مقدم رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل هم با ابراز خرسندی از برگزاری این نشست، نیزبا ابراز خرسندی از برگزاری این نشست به همت سازمان فرهنگی، اجتماعی وورزشی شهرداری آمل گفت، خیلی خوشحالم که سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری در دوره پنجم شورا تاسیس و شروع بکار نموده است و امیدوارم هرچه زودتر تکامل پیدا کند، الحمداله سازمان در این مدت روند خوبی را طی کرده و در جهت تکامل رو به جلو پیش می رود.

وی ادامه داد: نگاه شورا به حوزه فرهنگ و هنر نگاه خوبی است و از برنامه های فرهنگی با هر گفتمانی که مورد نظر نظام باشد حمایت خواهیم کرد.

رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهر آمل تصریح کرد : یکی از دغدغه های اساسی شهر در حوزه فرهنگ و هنر حوزه زیرساختی است که یک فرهنگسرا نداشتیم و از دید بلند اعضای شورا که با احداث فرهنگسرا موافقت نمودند تشکر می کنم وهمچنین انتظار داریم چهره های فرهنگی در کنار ما باشند و در حوزه های مختلف فرهنگی به ما کمک کنند خاطرنشان کرد : وجود برخی از چهره ها خیلی اثرگذار است.

** سازمان در حد توان مالی در خدمت اهالی فرهنگ وهنر و ورزش شهر بود

رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شهرآمل هم دراین نشست، از عملکرد شش ماه این سازمان گزارش داد وگفت، که این سازمان نوپا است وبرای شکل گیری ومسیرتکامل وپیشرفت به همت وتوان فکری وحمایت های همه جانبه هنرمندان، ورزشکاران و پشتیبانی های اعضای شورای اسلامی وشهرداری نیازمند است.

هاشم جمشیدپناه افزود: بودجه سازمان در سال نخست پس از تاسیس بسیار کم بوده، اما با همین بودجه اندک در حد توان وبضاعت مالی از برنامه های فرهنگی وهنری در سطح شهرستان وحتی برنامه های انفرادی هنرمندان ونیز ورزشکاران حمایت خوبی کرده است.

وی همچنین از خرید دو خانه تاریخی در منطقه پایین بازار شهرآمل توسط شهرداری خبر داد وگفت: این دو خانه بزودی عملیات مرمت وبازسازی آن آغاز می شود و پس ازان خانه ملک واقع در پشت امامزاده ابراهیم (ع) پس از مرمت وبازسازی به عنوان خانه هنرمندان تحویل آنان خواهد شد.

 

 

 

 

چاپ این صفحه چاپ این صفحه >>>ثبت در21 اکتبر 2018

نظـری بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.